Lewis Hamilton

Lewis Hamilton egy legenda az F1-ben. Hét világbajnoki címet, 103 futamgyőzelmet és 191 dobogós helyezést ért el. Mindhárom kategóriában vezet vagy holtversenyben az élen áll. Most csatlakozik hozzánk a filctéren, és új kaliberű versenyt hoz a pókerjátékba.

• Az F1-es pilóták jelenlegi GOAT-ja 103 győzelemmel
  • Minden idők legfiatalabb versenyzője szerződött a Formula1-hez
  • Legjobban fizetett F1-es pilóta 2013 – 21

Sir Lewis Carl Davidson Hamilton MBE brit autóversenyző, aki jelenleg a Forma-1-ben versenyez, a MercedesFormula One Team versenyzője. A Forma-1-ben Hamilton hét közös rekordot jelentő hét világbajnoki címet szerzett (Michael Schumacherrel holtversenyben), és ő tartja a legtöbb győzelem (103), pole pozíció (103) és dobogós helyezés (191) rekordját.

Lewis Hamilton autóversenyzői pályafutását a 2001-es brit Formula Renault Winter Series-ben kezdte, ahol a bajnokságban az ötödik helyen végzett. Hamilton első szezonjában a Forma-1-ben a világbajnoki címvédő Fernando Alonso volt a társa. A mai napig ő az egyetlen fekete versenyző, aki a sorozatban versenyzett.

Hamilton 2020 novemberében debütált a pókerben a GGPoker asztaloknál, amikor 10 300 dollárt fizetett a GGPoker High Rollers hét 7. versenyén való részvételért. A verseny 1,25 millió dolláros garanciával járt, és olyan online nagyságokkal dörzsölte a vállát, mint Isaac Haxton, Christian Rudolph, Niklas Astedt és Artur Martirosian, akik az ő asztalánál ültek.